KOMUNIKAT

Szanowni Rodzice, w tak trudnym dla nas wszystkich czasie dziękujemy za okazane wsparcie oraz cierpliwość w oczekiwaniu na decyzje Zarządu, które jak Państwo wiecie, uzależnione były od przyjęcia rozwiązań w ramach Tarczy antykryzysowej oraz decyzji Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w sprawie rządowego programu Maluch + 2020 (dotyczy żłobka). Właśnie mija kolejny tydzień zamkniętych przedszkoli i żłobków. Jest to czas, kiedy zdrowie i życie jest dla nas najważniejsze. W czasie epidemii, która dotknęła również nasz kraj, to od nas dorosłych zależy bardzo wiele. Mamy pełną świadomość wyzwań i trudności, z jakimi musicie się Państwo teraz mierzyć. Wiemy jaki trud wkładacie Państwo w wychowanie i edukację swoich dzieci, szczególnie teraz, kiedy wielu z Państwa musi łączyć swoje codzienne obowiązki i pracę zawodową ze wspieraniem swoich dzieci. Dla nas też jest też to sytuacja nowa i niełatwa. Wszyscy tęsknimy za normalnością, której nam teraz bardzo brakuje. Teraz potrzebne nam są: rozwaga, odpowiedzialność i spokój. Niezbędne jednak są także działania, które zapewnią wznowienie działalności naszych placówek, tak, aby Dzieci mogły kontynuować w nich swoją edukację, a jest możliwe w ogromnej mierze dzięki wnoszonym przez Państwa opłatom czesnego. Zależy nam, aby nasze placówki przetrwały ten trudny czas i aby Wasze Dzieci miały, gdzie wrócić, kiedy zagrożenie minie, a nasi Nauczyciele będą mogli kontynuować, to co potrafią najlepiej – uczyć i opiekować się Waszymi Dziećmi w sposób bezpośredni, nie za pomocą narzędzi internetowych. Wychodząc naprzeciw tej trudnej sytuacji pragniemy Państwa poinformować, iż decyzją Zarządu Stowarzyszenia Civis Europae – organu prowadzącego nasze placówki:

1. Opłaty czesnego ulegają obniżeniu o 50% od kwoty podanej w umowie, w naszych placówkach: Żłobku/Przedszkolu Niepublicznym „Biała Żyrafa” w Osieku/Lubinie. W/w zmiany będą wymagały popisania stosownego aneksu do umowy.

2. Obniżona kwota czesnego obowiązuje od 01 kwietnia 2020r. do czasu odwieszenia działalności placówki, zgodnie z poleceniem Wojewody Dolnośląskiego na podstawie art. 11 ust. 1 ustawy z dnia 2 marca 2020r.

3. Wstrzymujemy do czasu powrotu dzieci do placówek opłaty za posiłki. Nadpłata za posiłki za miesiąc marzec 2020r., zostanie odliczana w miesiącu, w którym nastąpi odwieszenie działalności placówki.

4. Od dnia 25.03.2020r. wszyscy opiekunowie/nauczyciele zatrudnieni w żłobku/przedszkolu kontynuują zdalne nauczenie, zgodnie z ROZPORZĄDZENIEM MINISTRA EDUKACJI NARODOWEJ z dnia 20 marca 2020 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 Mamy jednak świadomość ogromnej odpowiedzialności jaka spoczywa na nas wszystkich. W miarę obecnych możliwości, chcemy Was wspierać i być blisko, dlatego gorąco zachęcam do korzystania z naszych propozycji.

5. W okresie wakacyjnym rezygnujemy z przerwy technicznej. W związku z faktem, iż organem prowadzącym nasze placówki jest organizacja non profit oraz pożytku publicznego prosimy o wsparcie nas dobrowolnymi wpłatami na konta bankowe placówek oraz przekazanie 1 % z rocznego rozliczenia podatkowego (nr KRS 0000174232). Nieważne, jaką kwotę stanowi Twój 1% przekazując nawet niewielką sumę na naszą działalność organizacji pożytku publicznego, jakim jest Stowarzyszenie Civis Europae, udzielasz realnego wsparcia naszym podopiecznym, a dla nas dobro dziecka jest priorytetem.

Dziękujemy za wyrozumiałość i okazane wsparcie. Zarząd Stowarzyszenia Civis Europae

admin

Bądź na bieżąco