Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej

Nasze Przedszkolaki biorą udział w projekcie Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej. To projekt o wieloletniej tradycji, który powstał z myślą o edukacji filmowej młodych widzów. Ambitne, niekomercyjne kino, multimedialne prelekcje i materiały dydaktyczne – to wszystko czeka na uczniów i nauczycieli z przedszkoli, szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych w kinach realizujących projekt w 40-u miastach w Polsce. Kino „Muza” uczestniczy w nim od 2012 r.

Projekt został uhonorowany Nagrodą Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej w kategorii „edukacja młodego widza”. NHEF pozwalają na realizację różnych elementów podstawy programowej. Uzyskały patronat Ministra Edukacji Narodowej, Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz rekomendację kilku wojewódzkich kuratorów oświaty. Popierają je również uznani reżyserzy i aktorzy: Andrzej Wajda, Krzysztof Zanussi i Jerzy Stuhr.Więcej na http://ckmuza.eu/nhef-20142015/

W ramach tego projektu, 8 grudnia 2015r. obejrzeliśmy film pt.”Magiczne święta Kacpra i Emmy”, oraz 17 lutego film pt. “Zimowe przygody”.Dzieci były zachwycone!

admin

Bądź na bieżąco